Pamokos santrauka „Gzhel ornamentas (aplikacija)“. Stalą padengiame ant popieriaus naudodami aplikaciją su indais.Aplikacija paruoš grupę Gželio tema

Tiesiogiai edukacinė veikla piešiant: „Indų dažymas“ (Gzhel)

Tikslas: Išmokykite vaikus piešti indus pagal Gželio raštus.
Užduotys:
1. Išmokykite vaikus piešti piešinį ant arbatinuko formos pagal Gželio keramiką, perteikdami būdingus tapybos elementus, spalvas nuo šviesiai mėlynos iki tamsiai mėlynos. Išmokite gražiai išdėstyti raštą ant formos.
2. Išmokite teptuko galu piešti trefoilinę gėlę, šakas, žolę, garbanas. Dažykite apvalias formas pirmiausia išilgai krašto, tada į vidų
vidurio iš kairės į dešinę, iš viršaus į apačią ištisinėmis linijomis. Išmokykite vaikus skiesti dažus naudojant paletę.
3. Ugdykite susidomėjimą Gželio keramika, norą perteikti tapybos turtingumą ir vaizdingumą.
Paskirtis:Ši pamoka skirta vyresniajai 5-7 metų parengiamajai grupei, jauniesiems auklėtojams, papildomo ugdymo mokytojams, tėveliams.

Ankstesnis darbas:
Vaikai per pasakojimą susipažino su šios istorijos istorija
paveikslai apie meistrus. Susipažinimas su iliustracijomis, filmo juostos žiūrėjimas
„Rusijos meistrai“. Ekskursija į vardo muziejų. Poletaeva į parodą
„Taikomoji dailė“.
Medžiaga:
Didelis arbatinuko formos lapas, teptukai, stovai, paletė, akvarelės, dažai.

Pamokos eiga:

Porceliano stebuklo šalis,
O aplink jį miškai...

Patiekalai su mėlynomis akimis -
Vazos, arbatinukai ir indai
Iš ten ryškiai šviečia,
Kaip gimtasis dangus!




Būtent šiuo gražiu, švelniu eilėraščiu noriu pradėti ekskursiją į muziejų. Į muziejų, kur yra indų iliustracijos, ir ne tik paprasti indai, o Gželio keramika.
Taigi. Tam tikroje karalystėje, Rusijos valstybėje, netoli nuo Maskvos, tarp miškų ir laukų stovi Gželio miestas.
Kadaise – seniai jie gyveno – buvo drąsūs ir sumanūs, linksmi ir linksmi
gražūs amatininkai. Vieną dieną jie susibūrė ir pradėjo galvoti, kaip geriausiai galėtų parodyti savo įgūdžius, įtikti visiems žmonėms ir garsinti savo kraštą. Jie mąstė, mąstė ir kažką sugalvojo. Jie savo gimtojoje pusėje rado nuostabaus molio, balto – balto, ir nusprendė iš jo lipdyti
įvairių patiekalų ir tokių, kokių pasaulis dar nematė. Kiekvienas meistras pradėjo rodyti savo sugebėjimus. Jis padarė vieną arbatinuką, kitas meistras žiūrėjo ir ne arbatinuką gamino, o ąsotį, o trečias indą. Kiekvienas meistras pradėjo lipdyti savo patiekalus, ir nebuvo nė vieno gaminio
atrodo kaip kas kita. Tačiau „Gzhel“ meistrai savo gaminius puošė ne tik tinku, bet ir dažė indus skirtingų atspalvių mėlynais dažais. Ant indų piešė įvairius tinklelio raštus, juosteles, gėles. Paveikslas buvo labai sudėtingas ir elegantiškas. Žmonės pamėgo gražius patiekalus ir pradėjo juos vadinti „blyškiai mėlynais stebuklais“. Meistrai visame pasaulyje šlovino savo mylimą kraštą, visiems pasakojo, kokie įgudę amatininkai gyvena Rusijoje. Pasaka – pasakojimą pagal rusų liaudies melodiją pasakoja mokytoja
„Palei Volgą – Motina“.
Šiandien aplankysime Gželio keramikos parodą.
Pažiūrėkite ir pasakykite man, prašau, kokius objektus piešė Gželio meistrai? Kokius tapybos elementus jie naudojo?
papuošti savo gaminius? (gėlės, žolė, lapai, garbanos, šakos). Kokias pagrindines spalvas meistrai naudoja savo gaminiuose?
O dabar noriu pakviesti jus tapti Gzhel meistrais.
Susėskime visi prie savo stalų. O arbatinuką dažysime. Pažiūrėkite, kaip aš dažiau arbatinuką. Kokie elementai naudojami dažant arbatinuką? O dabar aš jums parodysiu, kokia tvarka piešti šiuos elementus. Pradėkime piešti nuo trefoilinės gėlės. Pirmiausia centre nupiešiame didelį žiedlapį, po to du mažus šonuose.
Žiedlapį nudažysime šviesiai mėlynai, paletėje atskiessime dažus (vandens paletėje labai mažai, nes dažai turi greitai išdžiūti). Mes dažome žiedlapį išilgai krašto iš kairės į dešinę ištisinėmis linijomis be tarpų. Dirbame su mėlynais dažais. Dabar leiskite gėlei išdžiūti, o šepetėlio galu išilgai viršutinio ir apatinio kraštų nupiešime šaką, žolę, garbanas. Tu tai žinai, ir aš to nerodysiu. Mūsų gėlė nudžiūvo ir dabar ją puošime. Papuoškite jį tamsiai mėlynais dažais. Su tokiais dažais dirbame kaip tikri meistrai. Norėdami tai padaryti, paimkite teptuko galą tamsiai mėlynais dažais ir nubrėžkite ploną liniją palei gėlės kraštą.
Dabar pasakykite man, kur mes pradedame piešti savo arbatos slapuką. O kai pradedame puošti gėlę tamsiai mėlynais dažais.
Vaikų savarankiškas darbas atliekamas skambant rusų instrumentams.










Mokytojas atlieka individualų darbą. Darbo pabaigoje vaikai surengia savo darbelių parodą ir juos analizuoja.
Po parodos mokytojas pakviečia vaikus išgerti arbatos iš Gželio tarnybos.
Tai vaikų gaminami arbatinukai.

yvaprolis

Gželskaja tapyba yra senovinis, tradiciškai rusų menas.

„Nupiešti mėlyną stebuklą – pasakiška Gzhel» - taip žmonės Rusijoje meiliai vadino visų mėgstamą, nuostabiai dekoruotą keramiką iš sniego baltumo molio. Be abejonės, Gzhel patiekalai, suvenyrai ir žaislai – šie unikalūs originalūs meno kūriniai – nuo ​​neatmenamų laikų ir iki šių dienų yra labai vertinami visame pasaulyje.

Norėdami sukurti tai aplikacijos paimkime gražų šabloną arbatinukas.

Išpjaukite daug įvairaus dydžio širdelių ir perlenkite jas per pusę.

Pradėkime pildyti savo formą.

Kompozicijos centą sukuriame iš didelių širdžių, o tada pradedame kūrybiškai.

Kaip šitas arbatinukas stilingai"Gzhel„Mums pavyko.

Publikacijos šia tema:

Neseniai vedžiau pamoką su vaikais „Pasaka Gzhel“ TIKSLAS: -Supažindinti vaikus su rusų liaudies amatais; ypač su Gzhel.

Siūlau dailės meistriškumo klasę. Gzhel. Rašto piešimas ant popierinės lėkštės. Mano nuomone, paprasta ir gražu pristatyti šią liaudies rūšį vaikams.

Gzhel. Lėkštės dažymas Tikslai: tęsti pažintį su rusų liaudies amatais; pristatyti Gzhel keramiką; ugdyti pasididžiavimo kūrybiškumu jausmą.

Vyresnės grupės Nr.1 ​​mokytojos darbas „Pasaka“ Boronina M. E. Šešiametės Anos Neumoinos vyresnės grupės Nr.1 ​​mokytojos darbas „Pasaka“.

Neseniai nusprendžiau pasvajoti. ir taip iš iškirptų širdelių gimė trimatė Gzhel stiliaus aplikacija. Greitai supažindinsiu jus su darželiu.

Aš vis išpjaunu širdis, tai taip priklausoma. Noriu kirpti ir pjaustyti. Šį kartą nusprendžiau lėkštei susidraugauti. Visi.

Mieli kolegos ir mano puslapio svečiai, noriu supažindinti jus su savo pomėgiu. Kai kurie žmonės kolekcionuoja pašto ženklus, senovines monetas ir kt.

Dydis: px

Pradėkite rodyti iš puslapio:

Nuorašas

1 Pastabos apie meninį ir estetinį vystymąsi su 6-7 metų vaikais Tema: „Aplikacija pagal Gželio tapybą“ Užduotys: Sukūrė I ketvirčio mokytoja N. N. Dolmatova. -Plėsti vaikų supratimą apie Gzhel tapybos ypatybes: mėlyna ir mėlyna spalvos, augalų elementai - gėlė, pumpurai, lapai, garbanos ir kt.; -išmokyti vaikus „skaityti“ matricą, nustatant darbo struktūrą stulpeliais ir eilutėmis; -toliau mokyti, kaip sukurti naują objektą naudojant matricą. Parengiamieji darbai: -GCD apie kognityvinį vystymąsi „Kur gimsta žmogaus sukurtas grožis“, „Rusijos meistrų menas“, -GCD apie piešimą pagal Khokhloma ir Gorodets tapybą, -Teminių albumų „Dekoratyvinė ir taikomoji kūryba. Khokhloma“, „Dekoratyvinė ir taikomoji dailė. Gorodeco tapyba“, „Dekoratyvinė ir taikomoji dailė. Gzhel tapyba“, - liaudies meno objektų įtraukimas į grožio lentyną - indus, dėžutes, lizdines lėles, - portretų, natiurmortų, peizažų reprodukcijų tyrimas knygose, žurnaluose, - GCD apie kalbos tobulinimo darbus paveiksle „Rudens natiurmortas“ , „Pavasario potvynis“, - lengvoji konstrukcija naudojant matricas, - plokščių geometrinių mozaikų raštų išdėstymas naudojant matricas. -savarankiška veikla meninės veiklos centre, spalvinimas teminiuose albumuose. Įranga: - iliustracijos su dekoratyvinės ir taikomosios dailės objektais, Khokhloma tapyba, Gorodeco tapyba, Gzhel tapyba, - paveikslų rinkinys, vaizduojantis tapybos žanrus (portretai, peizažai, natiurmortai), - matricos pagal vaikų skaičių, su skirtingu elementų rinkinys, pvz.: žiedpumpurio lapo uogos dydis o o 4 6 2, - arbatos rinkinio elementų šablonai pagal vaikų skaičių.

2 Edukacinės veiklos eiga: Organizavimas Turinys. (Mokytojo veikla. Vaikų veikla.) Vaikai stovi šalia mokytojo. Žaiskime žaidimą „Įvardink rezultatą“ Žaidimo slaptažodis „Įvardink tam tikros profesijos žmogaus darbą“. žmogaus darbo rezultatas Pavyzdžiui: konditerijos šefas – pyragas, pyragas ir tam tikra profesija“ ir kt. Taigi, grojame: kompozitorius – daina, opera, baletas ir t.t.: skulptorius – figūrėlė, paminklas, stela, bareljefas, biustas ir kt.; dailininko tapyba, natiurmortas, peizažas, iliustracijos knygose ir kt., rašytojo istorija, pasaka, pasaka, knyga ir kt. Apmąstymas Koks buvo mūsų slaptažodis šiandien? Kaip žaidėme? Kokias profesijas pavadinome? Vaikai sėdi prie molberto. Eksponuojamos iliustracijos su Khokhloma tapyba. Vaikų įtraukimas į pokalbį, dalijimasis įspūdžiais ir jų pačių vertinimas. Eksponuojamos iliustracijos su Gorodeco tapyba. Vaikų įtraukimas į pokalbį, dalijimasis įspūdžiais ir jų pačių vertinimas. Profesijos, susijusios su menu. Pažvelk į molbertą.Kaip vadinasi šis paveikslas? Teisingai, tai Khokhlomos paveikslas. Kokias pagrindines spalvas naudojo meistrai? Auksinė, raudona, juoda, žalia. Kuo senais laikais buvo puošiamas šis paveikslas? Indai. Kokį foną naudojote šiam paveikslui? Juoda, raudona, geltona. Kodėl jis buvo papuoštas? Kad namas būtų gražus, juo buvo malonu naudotis. Ar norėtumėte aplankyti šio paveikslo gimtinę Khokhloma mieste? Jei turėtumėte galimybę, ką pirktumėte kaip suvenyrą? Kodėl? Koks šio paveikslo pavadinimas? Gorodetskaja. Ką tu gali pasakyti apie ją? Pagrindinės spalvos yra raudona ir geltona, žalia ir mėlyna, juoda ir balta. Pagrindinis fonas yra natūrali medžio spalva, geltona ir raudona spalvos taip pat buvo naudojamos kaip fonas. Kas buvo papuošta šiuo paveikslu? Šiuo paveikslu buvo puošiami namų apyvokos daiktai, baldai, indai, verpimo ratai ir kt. Iš kokios medžiagos šie buvo pagaminti?

Eksponuojamos 3 iliustracijos su Gželio paveikslu. Vaikų įtraukimas į tapybos tipų palyginimą. Atspindys. Fiziniai pratimai. Grupėje ant palangių, stalčių, lentynų ir kt. išdėstytos portretų, peizažų, natiurmortų reprodukcijos. Vaikai, mokytojo signalu, suranda norimą reprodukciją ir atlieka klasifikavimo užduotį pagal įvairias charakteristikas. amatai? Kodėl? Gorodeco miestas yra regione, kuriame gausu miškų. Kas prisimena šio paveikslo pavadinimą? Gželskaja. Kokios šio paveikslo ypatybės? Spalva nuo tamsiai mėlynos iki šviesiai mėlynos baltame fone. Šiuo paveikslu buvo puošiami įvairūs namų apyvokos daiktai: indai, dėžutės, laikrodžiai ir kt. Atidžiai pažiūrėkite į šiuos paveikslus ir pasakykite, kuo jie skiriasi vienas nuo kito? Fonas, pagrindinės spalvos. Kas vienija „Khokhloma“, „Gorodets“ ir „Gzhel“? Elementai. Visi jie yra augalinės kilmės. Pavadinkite juos. Gėlės, pumpurai, stiebai, dideli ir maži lapai, ūselių garbanos, smulkūs žirneliai kaip dėžutės su sėklomis ir kt. Pavadinkite šiuos paveikslus „gimimo vietos“ vardu. Khokhloma Khokhloma. Gorodets - Gorodets. Gželis – Gželis. Pavadinkite objektus pagal medžiagą. Gaminiai buvo sukami iš medžio. Jie mediniai. Medinis šaukštas. Gzhel gaminiai gaminami iš molio. Jie yra molis. Arbatinukas yra molinis. Žaiskime žaidimą „Vienas, du, trys, surask vardą! Vienas du trys! Raskite portretą! Parodykite tuos portretus, kuriuose vaizduojami praeities žmonės. Paaiškinkite savo pasirinkimą. Šiais laikais žmonės nenešioja tokių kostiumų ir šukuosenų. Pakelkite tuos portretus, kuriuose nevaizduojami vaikai.Paaiškinkite savo pasirinkimą. Mergina, senis su barzda, moteris su krepšiu – ne vaikai. Vienas du trys! Raskite kraštovaizdį! Parodykite peizažus, kuriuose vaizduojamas miškas. Parodykite peizažus, kuriuose vaizduojama vasara, vėlyvas ruduo Potvynis Kada pasireiškia šis reiškinys

4 Vaikams rodoma matrica. Vaikams nustatomas kūrybinės užduoties tikslas. Vaikai pasirenka matricą ir šabloną. Įdėkite elementus ant dėklo pagal matricą. Vaikai atlieka darbelius: išdėlioja elementus ant šablono, priklijuoja. Vaikai savo darbus išdėsto ant bendros planšetės. gamta? Pavasarį. Vienas du trys! Raskite natiurmortą! Paimkite tuos natiurmortus, ant kurių yra indai. Paimkite tuos natiurmortus, ant kurių yra gėlių. Pažiūrėkite ir pasakykite man, kas tai yra? Matrica. Ką, jūsų nuomone, reiškia simboliai viršutinėje eilutėje? Tai va, tokie tapybos elementai: gėlė, lapas, pumpuras, uogos. Ką reiškia stulpelis? Tiesa, tai yra elementų matmenys? Ką gali reikšti skaičiai stulpelio ir eilutės sankirtoje? Teisingai, elementų skaičius. Šiandien mes būsime Gzhel tapybos meistrai. Kartu kursime arbatos rinkinį – mėlynai mėlyną stebuklą. Arbatos rinkinį sutvarkysime kaip parodą ir parodysime vyresnės grupės vaikams. Šiandien atliksime tik pirmąjį etapą: įklijuokite gatavas formas ant šablono. Norėdami tai padaryti, išsirinksite sau matricą, ją „perskaitysite“ ir įveskite tiek elementų, kiek nurodyta jūsų matricose. Į darbą. Jei turite klausimų, tiesiog klauskite. Galite pažvelgti į tikrąją paslaugą skaidrėje ir kaip pavyzdį paimti elementų išdėstymą. Pažiūrėkite į mūsų pagamintą arbatos rinkinį! Pavadinkite arbatos rinkinio elementus, kuriuos papuošėte. Puodeliai, lėkštutės, cukrinė, arbatinukas. Dar kartą pažvelkite į arbatos rinkinį ant skaidrės. Kuo jis toks spalvingas, lengvas ir kartu įmantrus? Žinoma, smulkūs elementai ūselių garbanų, žirnių, lašelių pavidalu. Jie yra tie, kurie „atgaivina“ modelį. Tai labai subtilus ir kruopštus darbas, reikalaujantis įgūdžių ir susikaupimo. Jei norite "atgaivinti" savo darbą, aš padėsiu jums "atgaivinti" savo darbą šį vakarą ir rytoj ryte. Ir tada vėl pamatysime, kas geriausia

5 atspindys. Mokytojas klausia vaikų apie pamokos turinį. Vaikai atsako ir eina į žaidimų aikštelę. pristatyti mūsų paslaugą parodoje ir pakviesti vyresnius vaikus apsilankyti pas mus. Kokie daiktai patenka į arbatos rinkinį? Kokie tapybos meistrai dirba Gželyje? Kuo garsėja Chokhlomos miestas? Įvardykite Gorodeco tapybos elementus ir kt.


Savivaldybės valstybinė ikimokyklinė ugdymo įstaiga Vengerovskio lopšelis-darželis 4 Atviros integruotos edukacinės veiklos vyresniosios grupės vaikams „Mėlynaakis Gželis“ santrauka Parengė: aukštojo mokslo mokytoja

Aplikacijos pamokos vyresniųjų grupėje „Taurė ir lėkštė“ santrauka. Technologijų panaudojimas vaikų kūrybiškumui ugdyti, informacinės ir komunikacijos technologijos. Tikslas: Supažindinti vaikus su keramika

Ilgalaikis projektas „Liaudies amatai“ (vyresnės grupės vaikams) Sudarė: vizualiųjų menų mokytojas Gavrilyukas N.I. Šio projekto metu ikimokyklinukai susipažino su Gorodets, Gzhel

Edukacinio užsiėmimo „Svečiai pas liaudies amatininkus“ santrauka (parengiamosios grupės vaikams) Programos turinys: Toliau plėsti vaikų idėjas apie tautodailės ir amatų gaminių įvairovę.

PROJEKTAS MKDOU d/s 460, Novosibirskas RUSŲ LIAUDIES AMATAI VAIKŲ AKIMIS PROJEKTO AUTORIAI: Govzman N.S. Šmakova L.N. Projekto tikslas: ugdyti vaikų pažintinį domėjimąsi rusų liaudies kultūra

DIDAKTINIAI ŽAIDIMAI, SKIRTI 5-7 METŲ VAIKAMS SUVEDITI SU RUSŲ LIAUDIES DEKORATYVINE IR TAIKOMOJI MELE D/i „Įvardink teisingai“ Tikslas: Įtvirtinti vaikų žinias apie liaudies meninius amatus ir jų ypatybes.

SAVIVALDYBĖS BIUDŽETO PAPILDOMO UGDYMO ĮSTAIGA "VAIKŲ KŪRYBINGUMO RŪMAI BUYNAKSKE" Atviros pamokos metmenys: "Dekoratyvinis natiurmortas" Dailės studijos mokytoja: Magomedova M.A. Buinakskas,

Trumpas vizualiųjų menų papildomo ugdymo mokytojo darbo edukacinės programos pristatymas Pildo: vizualiųjų menų papildomo ugdymo mokytoja

Dekoratyvinio piešimo pamokos santrauka „Raštų meistrų“ vyresniojoje grupėje Mokytoja, MDOU, d/s 10 n.p. Nivsky Filimonova L.V. Programinės įrangos užduotys. 1. Tęskite pažintį su Khokhloma tapyba:

Dailė Medžiagos turinys. Pamokos tema. 1. Piešimas iš gyvenimo. Ką ir kaip dirba menininkai. „Stebuklingos spalvos“. 2. Taikymas. "Spalvų ratas". 3. Dekoratyvinis darbas “Gražu”

Savivaldybės ikimokyklinio ugdymo įstaiga Vaiko raidos centro vaikų darželis 6, Komsomolskas prie Amūro Projektas: „Apsilankymas pas Gželio meistrus“ Projekto autoriai: Beresneva A.V. Zhikhareva S.V. Pedagogai

2 F.I klasės baigiamasis dailės egzaminas. mokinys PAGRINDINĖ DALIS Apsvarstykite meno medžiagas. Nustatykite, kokioje meninėje veikloje 1 jie gali būti naudojami.

PARUOŠIMAS GRUPĖ Filimonovskaya tapyba Veikla, pramogos. Nemokama veikla. Darbas su tėvais. 1 Tema: „Filimonovo džiaugsmas“. Programos turinys: Pristatyti 1. Apžvalga

Meninės ir estetinės raidos (dailės) vidurinėje grupėje pamokos santrauka. Auklėtoja: Zavarueva Svetlana Vladimirovna MDOU "Kulitsky Kindergarten" 2016 Meninės ir estetinės pamokos santrauka

Kombinuoto tipo darželio „Berry“ struktūrinis padalinys GBOU 11 vidurinė mokykla, Kinelio m. Kinel, Samaros regionas TIESIOGINĖS DARBINĖS LIAUDIES DEKORATYVINĖS IR TAIKOMOSIOS VEIKLOS SANTRAUKA

Kalugos miesto savivaldybės biudžetinė ikimokyklinė ugdymo įstaiga „Vaikystė“ „Vaiko raidos centras“, neatskiras struktūrinis padalinys „Berezhok“ Sudarė: Shepeleva S.N. dailės mokytojas

Vidurinės grupės meninio ir estetinio tobulėjimo žaidimų kartoteka. „Atspėk ir pasakyk“ Tikslas: įtvirtinti vaikų žinias apie liaudiškus žaislus kaip vieną iš liaudies meno ir amatų formų;

PROJEKTO „Belogorye liaudies amatai“ ĮGYVENDINIMO ATASKAITA vyresniųjų grupėje 1. Pedagogai: Buzhor I.V. Zaiceva A.V. Projekto tipas, tipas: trumpalaikė, kūrybinė pedagoginė, meninė kalba. Tema:

Filimonovskaya tapyba VYRESNIŲJŲ GRUPĖ Veikla, pramogos. Nemokama veikla. Darbas su tėvais. 1 Tema: „Filimonovo džiaugsmas“. 1.Žiūrėti iliustracijas, atvirukus, skaidres. Aplanko „judėjimas“:

Aiškinamasis raštas Darbo programa parengta papildomos bendrojo lavinimo bendrojo ugdymo meninės programos „Lašelis“ pagrindu, skirta įgyvendinti 015-016 mokslo metais.

SAVIVALDYBĖS BIUDŽETO IKIMOKYKLINIO UGDYMO ĮSTAIGA "DARželis "KOLOBOK" S. PEROVO S. PEROVO" KRYMO RESPUBLIKOS SIMFEROPOLIO RAJ. Tiesioginės edukacinės veiklos santrauka Tema: "Auksinė

Briansko srities Klimovskio rajono administracija Savivaldybės biudžetinė vaikų papildomo ugdymo įstaiga „Vaikų dailės mokykla Klimovo kaime“ Darbo ugdymo programa

Informacinis ir kūrybinis projektas įvairių amžiaus grupių vaikams „Rusijos liaudies amatai“. Projekto tipas: informacinis – kūrybinis; Projekto trukmė: ilgalaikiai Projekto dalyviai: įvairaus amžiaus vaikai

MDOU lopšelis-darželis 18 „Pasaka“ Edukacinių užsiėmimų meninės ir estetinės raidos tema: „Susipažinimas su Gorodeco tapybos meistrų darbais“ bendros raidos grupės vaikams santrauka.

Kalendorius ir teminis planavimas (8 klasės). p/n Mano tautos menas 1 06.09 Įvadas. Kultūra yra rusiškos sielos veidrodis. Kultūros samprata. Žanro rūšys. Sudėtis. Sklypas. data Pamokos tema Veiklos rūšis

Michailova Marina Borisovna Valstybinė biudžetinė specialioji (pataisos) mokymo įstaiga studentams ir mokiniams su negalia specialioji (pataisos)

1 klasės būrelis „Šepetys“ Tema: „Liaudies amatai. Gorodeco tapyba“ Tikslas: Sudaryti sąlygas susipažinti su Gorodeco tapybos darbais, istorija ir būdingais bruožais. Asmeninis auklėjimas

Parengė: mokytoja GBOU vaikų darželis 1524 Nedopekina A.V. „Aukščiausia meno forma, talentingiausia, išradingiausia yra liaudies menas, tai yra tai, ką žmonės pagauna, išsaugo,

Projekto trukmė: trumpalaikė. Įgyvendinimo laikotarpis: 2017 m. spalio 1 d.–lapkričio 1 d. Projekto dalyviai: parengiamosios grupės vaikai, mokinių tėvai. Aktualumas. Rusijos kultūra neįsivaizduojama

5-6 METŲ VAIKŲ MENINĖS IR KŪRYBINĖS VEIKLOS ORGANIZAVIMO PROGRAMOS MEDŽIAGA Programos turinys: supažindinti vaikus su liaudies menais ir amatais; ugdyti gebėjimą lipdyti

Vidurinės grupės meninio ir estetinio tobulėjimo žaidimų kartoteka. „Atspėk ir pasakyk“ Tikslas: įtvirtinti vaikų žinias apie liaudiškus žaislus kaip vieną iš liaudies meno ir amatų formų;

Savivaldybės biudžetinės ikimokyklinės ugdymo įstaigos lopšelis-darželis „Ivensky“ „Dekoratyvinis piešinys. „Gzhel patterns“ tiesioginė edukacinė veikla 5–7 metų vaikams Sukūrė:

DIDAKTINIŲ ŽAIDIMŲ NAUDOJIMAS IKIMOKYKLINIO amžiaus VAIKŲ SUPAŽINIMO SU DEKORATYVINIO IR TAIKOMOJO DAILĖS KŪRINIAIS PROCESE Metodinės rekomendacijos Sudarė: Valstybinės biudžetinės švietimo įstaigos Mokyklos ikimokyklinio skyriaus mokytoja

2015-2016 mokslo metų meninės veiklos užsiėmimų kalendorinis-teminis planavimas 1_(jaunesnioji) grupė Mokytoja Shlyakhtina M.V. Iš viso 84 klasės; per savaitę 2 Planuojama

Savivaldybės biudžetinė ikimokyklinė ugdymo įstaiga „Darželis 48“ Folkloro projektas „Matriošečkamatryoška“ g.o. Krasnourinskas 2016 m Projekto vadovas: muzikos vadovas 1-oji kvalifikacija

Saratovo srities Engelso rajono savivaldybės biudžetinė ikimokyklinė ugdymo įstaiga „Darželis 72“ Ekskursijos į mini muziejų santrauka: „Rusiški raštai“ tema: „Auksinis“

Altajaus Respublikos švietimo ir mokslo ministerija 1 skyrius „Čeburaška“ MDOU vaikų darželis „Rodnichok“ Turochaksky rajono kaimas. Turochak Kas yra menas Tiesioginės edukacinės veiklos santrauka:

Akademinio dalyko „Dailieji menai“ DARBO PROGRAMA (dalyko pavadinimas, specialusis kursas, pasirenkamasis kursas, pasirenkamasis) Ekspertizė: vidinė darbo programa atitinka federalinio valstybinio išsilavinimo standarto reikalavimus

Savivaldybės biudžetinė ikimokyklinė ugdymo įstaiga MBDOU „Bendrojo ugdymo tipo ugdymo įstaigos 212 vaikų darželis „Saulė“ „Liaudies taikomosios dailės parodoje“. (vyresnė grupė) 4 grupė Barnaulas

Melchenko Elena Nikolaevna, mokytoja, GBOU mokykla 1101, Rusija, Maskva. OOD UGDYMO SRITYJE „MENINĖ IR ESTETINĖ PLĖTRA“ PARUOŠIAMOSIOS GRUPĖS VAIKAMS DEKORATYVINIAME BIEŠINIME

Didaktinio piešimo žaidimų kortelių rodyklė vidurinei grupei Didaktinis žaidimas „Stebuklingos spalvos“ Tikslas: žaidimo metu ugdyti vaikų dėmesį ir domėjimąsi įvairiomis spalvomis ir atspalviais, džiaugsmo jausmą.

Didaktinių žaidimų, skatinančių vyresniojo ikimokyklinio amžiaus vaikų techninių gebėjimų ugdymą įvairiose veiklos rūšyse, kortelių rodyklė Pratimai ir užduotys, skirtos formuoti: erdvines reprezentacijas.

Anotacija Užduočių žaidimas „Kelionė į profesijų pasaulį“ yra skirtas mokytojams. Tai padeda parodyti socialinę profesijų reikšmę visuomenės gyvenime, būtinybę supažindinti ikimokyklinukus su profesijomis,

Projekto tipas: informacinis ir praktinis. Projekto dalyviai: parengiamosios grupės vaikai, mokytojai, tėveliai. Projekto bazė: mkdou d/s 360 “Crane”. Įgyvendinimo laikotarpis: 2 mėnesiai. Projekto aktualumas:

Mini muziejaus „Nuostabioji tapyba“ pasas MBDOU 57 Krasnojarskas 2017 „Mano tėvynė turtinga ir laisva Ir garsėja savo liaudies amatais. Yra Tula, Gzhel ir Suzdal ir Pavlovskij Posadas, Zagorskaya matryoshka ir

1 Netradicinių metodų panaudojimas tema „Šerkšno raštai“ Ugdymo sričių integravimas: meninis ir estetinis vystymasis, pažintinis vystymasis, kalbos raida, socialinis ir komunikacinis

Savivaldybės švietimo įstaiga Kurkinskaya pradinė bendrojo lavinimo mokykla" Pramoginis scenarijus ikimokyklinukams Parengė: Klimakhina T.V. Odo mokytojas 2015 m. liepos mėn. Tikslai:

Projektas tema: „Tautodailė ir amatai“ darželio vyresniosios grupės vaikams Projekto tipas: kūrybingas informacinis trumpalaikis Projekto dalyviai: vyresniosios grupės vaikai, mokytojai,

Dolguševa Svetlana Aleksandrovna mokytoja Savivaldybės biudžetinės ikimokyklinės ugdymo įstaigos vaikų raidos centro vaikų darželis 5 „Beriozka“ Krasnoznamenskas, Maskvos sritis ATASKAITA IŠ

Sankt Peterburgo 73-ojo Primorskio rajono valstybinė biudžetinė ikimokyklinė kombinuoto tipo Tęstinės edukacinės veiklos santrauka tema: „Vaza su vaisiais“

Savivaldybės ikimokyklinio ugdymo įstaiga sujungta Samaros srities Kinelio 7-ojo miesto rajono vaikų darželis, atviros liaudies meno ir amatų pamokos santrauka

2015-2016 mokslo metų ugdymo ir teminio plano įgyvendinimo aiškinamasis raštas Darbo programa parengta remiantis papildoma bendrojo lavinimo programa „Stebuklingas pieštukas“, kurią parengė 2015–2016 m.

Maskvos valstybinės biudžetinės švietimo įstaigos mokykla 1381 pastatas Kominterna g. 46a Šiaurės rytų administracinė apygarda KŪRYBINIO PROJEKTO „MATRYOSHKA RUSSIAN SUVENYRAS, TU UŽKALAUKĖTE VISĄ PASAULĮ“ VIZITINĖ KORTELĖ! Merkulovo mokytojai

Aiškinamasis raštas Dailė yra vienas iš ugdymo programos, skirtos sunkiai protiškai atsilikusiems vaikams, dalykų, kuris svarbus mokinių raidai ir ugdymui, jų pažinimo koregavimui.

Akademinio dalyko „Dekoratyvinė ir taikomoji dailė“ programos santrauka Sudarė: Mikhailenko I.N., Dailės katedros vedėjas, MBOU DOD DSHI, Gigant kaimas. Pirmą kartą stojančiųjų amžius

TEMINIS PLANAVIMAS Dalykas: DAILĖS Vadovėlis: O.A.Kurevina, E.D.Kovalevskaja (OS „Mokykla 200“) Klasė: 3 klasė Valandos per savaitę: valanda per savaitę Iš viso per metus: 34 val. Žanrai

Jaroslavlio srities valstybinė švietimo įstaiga Pereslavl-Zalessky specialioji (pataisos) bendrojo lavinimo internatinė mokykla 3 Adresas: 152025 Pereslavl-Zalessky, Jaroslavlio sritis,

Didaktiniai žaidimai dailės užsiėmimams darželyje 1. Žaidimas „Spalvoti krepšeliai“ Pirmasis žaidimas naudojamas su mažiausiais vaikais ir vadinasi „Spalvoti krepšeliai“. Žaidimo tikslas: žaidimas yra tikslingas

Dailė 2 klasė Akademinio dalyko „Dailieji menai“ (dalyko sritis „Menas ir kultūra“) darbo programa sudaryta pagal Kuzino parengtą autorinę programą.

Aiškinamasis raštas. Ši bendrojo ugdymo įstaigos 2 „A“ klasės mokinių lavinamojo dalyko „Dailieji menai“ darbo programa parengta autorinės vaizduojamosios dailės programos pagrindu.

Savivaldybės biudžetinė ikimokyklinė ugdymo įstaiga „Darželis „Rodničok“ s. Bykovas Mokytojo edukacinė veikla su vaikais parengiamoji grupe Tema: „Arbatinukas“ „Pagal Gželį

1 Programos tikslai: Mokomasis: - Suteikti pagrindines teorines žinias apie vaizduojamąjį meną, įskaitant perspektyvos, simetrijos, kompozicijos, spalvų mokslo pagrindus; - ugdyti naudojimo įgūdžius

DAILĖS baigiamasis testas (3 klasė) Kontrolinių matavimo medžiagų specifikacija 1. Apibendrintas darbo planas Užduočių paskyrimas: - užduoties sudėtingumo lygiai: B - pagrindinis,

SACHALINO REGIONO ŠVIETIMO MINISTERIJOS MBDOU PRIEŽIŪROS IR SVEIKATOS DAŽLĖLIS 41 „ŽVAIGŽDĖ“ JUZHNO-SACHALINSK INTEGRUOTO NOD SANTRAUKA Ugdymo sritys „Meninė ir estetinė

Savivaldybės biudžetinė ikimokyklinio ugdymo įstaiga darželis 23 Organizuotų edukacinių veiklų suvestinė atviros vaikų meninės ir estetinės raidos pamokos forma

Savivaldybės biudžetinės ikimokyklinės ugdymo įstaigos darželis „Varpas“ Tiesioginės edukacinės veiklos meninio ir estetinio ugdymo (piešimo) vidurinėje mokykloje santrauka

Uljanovsko miesto savivaldybės biudžetinė ugdymo įstaiga „28 vidurinė mokykla“ „Svarstė“ pradinių klasių mokytojų savivaldybės posėdyje Savivaldybės vadovė Averina N. E. Vardas ir pavardė parašas Protokolas 1 d.

Programos turinys Aiškinamasis raštas...3 I studijų metų teminis planas.7 I studijų metų programos turinys 8 Laukiami 1 studijų metų rezultatai...12 M. II kurso teminis planas. studijuoti...15

Dalykas Skyriaus pavadinimas, temos 1 studijų metų programa Valandų skaičius Iš viso Teorija Praktika Atestavimo/kontrolės formos 1 Dalyko įvadinė pamoka. 1 1 0 Preliminarus 2 Piešimas iš gyvenimo (piešinys

Bendros mokytojo ir vaikų veiklos (OOD) tema „Ruduo“ SANTRAUKA Amžiaus grupė: senjoras Vaikų užsiėmimų tipas (atmainos): - motorika (gimnastika) „FR“ - vizualinis (piešinys) „JOS“

Peržiūra:

MBDOU „Kalininsko darželis Nr. 6, Saratovo sritis“

Tiesioginės edukacinės veiklos vyresniųjų grupėje „Pasakų Gželis“ santrauka

Pedagogas: Sysolyatina

Elena Viktorovna

Kalininskas 2013 m

Meninė kūryba: plastinografija trimatėje plokštumoje.

Integracijos sritys: meninė kūryba (modeliavimas), bendravimas, grožinės literatūros skaitymas, muzika, pažinimas, socializacija, kūno kultūra, sauga.

Veiklos rūšys: žaidimų, produktyvioji, komunikacinė, muzikinė ir meninė, edukacinė ir tiriamoji, grožinės literatūros suvokimas.

Tikslai. Pažinimas: toliau supažindinti vaikus su rusų liaudies amatais; naudojant Gželio meistrų pavyzdį, įtvirtinti vaikų idėjas apie liaudies amatus: Khokhloma, migla, Semyonovskaya matryoshka.

Socializacija: skatinti estetinio skonio ugdymą, grožio formavimąsi. Ugdyti pasididžiavimo savo žmonių talentu jausmą, pagarbą meistrams ir norą kurti kolektyvinį darbą savo rankomis - Gzhel paslauga.

Meninė kūryba: išmokite dekoruoti trimatę plokštumą Gželio tapybos rašto elementais, atliekant darbus plastinografijos stiliumi. Sužadinkite kompozicijos jausmą, gebėjimą gražiai išdėstyti raštą tūrinėje plokštumoje.

Bendravimas: lavinti kalbą, gebėjimą kalboje vartoti santykinius būdvardžius.

Sveikata: stebėkite laikysenos pokyčius, kad išvengtumėte skoliozės.

Kūno kultūra: lavinti smulkiąją pirštų motoriką.

Muzika: muzikinio ir estetinio skonio ugdymas.

Įranga: dainos „Neužmirštuolė Gželis“ garso įrašas, skaidrių pristatymas „Pasaka Gželis“, paketas, liaudies meno kūrinių paroda: Khokhloma, Gzhel, migla, lizdinė lėlė Semjonovas.

Medžiaga: modeliavimo mišinys, lentos, vaikiškas rinkinys, servetėlės.

  1. Mokytojo įžanginis žodisVaikai ar jums patinka keliauti? Šiandien keliausime į grožio, gėrio pasaulį, į nuostabios liaudies amatininkų kūrybos pasaulį. Dabar pasakykite mums, kokie amatininkai esate.
  2. Kelionė į mėlynai mėlyną pasakąŠįryt paštininkas atnešė siuntinį į darželį. Atidarykime jį ir pažiūrėkime, kas jame yra.

Kokia gera siela ši mergina.

Raudoni skruostai dega,

Nuostabi apranga.

Kokoshnikas sėdi išdidžiai

Jaunoji tokia graži. (išimkite jaunąją panelę ir žąsį iš siuntinio).

Koks šio paveikslo pavadinimas? (vaikų atsakymai)

Čia yra šaukštai, dažytos lėkštės (aš trankiu į šaukštus).

Koks šio paveikslo pavadinimas?

Paskaitykime eilėraštį apie Khokhlomą.

Khokhloma tapyba yra labai stebuklinga,

Ji pati prašo pasakos dainelės.

Ir niekur pasaulyje tokių žiedynų nėra

Nuostabiausias iš visų stebuklų yra Khokhlomos tapyba.

Koks šio žaislo pavadinimas? (Semjonovskaja matrioška).

Koks šio paveikslo pavadinimas? (rodomi Gzhel objektai).

Skaityti eilėraštį apie Gželį:

- Gželio paveikslas ant balto porceliano –

Mėlynas dangus, mėlyna jūra,

Mėlynos rugiagėlės,

Mėlynieji paukščiai ant plonų šakų.

Kuklios rusiškos prigimties muzika

Jis sukasi ir veda savo apvalius šokius.

Dabar klausysimės ir žiūrėsime mėlynai mėlyną pasaką, ir jūs patys suprasite, kodėl ji taip vadinama.

Užmerkite akis ir įsivaizduokite, kad esate pasakoje. Akys atsiveria, prasideda pasaka (skaidrių žiūrėjimas per televizorių).

Tam tikroje karalystėje, tam tikroje valstybėje, netoli nuo Maskvos, yra Gželio kaimas. Kadaise ten gyveno įgudę meistrai. Savo šone jie rado balto molio ir ėmė iš jo lipdyti įvairius indus, dažyti mėlynų gėlių raštais, lašeliais, juostelėmis, šakelėmis. Kiekvienas meistras pradėjo rodyti savo įgūdžius.

Vienas meistras padarė arbatinuką su gaidžiu ant dangčio.

Kitas meistras išgirdo pasaką apie banginį ir pagamino aliejaus skardinę. Ant banginio nugaros jis nupiešė pasakų miestą su bokšteliais ir bažnyčiomis.

Trečias meistras sugalvojo dar geresnę idėją: pagamino pasakų žuvies pavidalo cukrinį, žuvis šypsosi ir vizgina uodegą.

Gželio meistrai lipdė įvairius gyvūnus ir paukščius. Įdomiai pagaminti gaidys su krūmuota uodega, jautis, išdidus arklys, meili katė, tokio liūto niekas nebijo, jis šiek tiek juokingas.

Gzhel meistrai taip pat gamina laikrodžius. Jų forma yra sudėtinga ir keista. Jie nupiešti nuo viršaus iki apačios gėlėmis, o gaidys užlipo iki pat viršugalvio ir atrodo, kad dabar gieda: „Laikas miegoti“.

Kiekvienas turi savo mėgstamą modelį, kiekvienas atspindi savo pusę. Jos žolė šilkine, žiedai pavasariniai. Ir magiškas įgūdis vertas susižavėjimo. Tik vienas dažas, bet koks elegantiškas ir šventinis paveikslas pasirodė.

Ar jums patiko mėlyna pasaka?

Taip pat atidarėme parodą „Pasaka Gzhel“, kviečiu apsilankyti. Pažiūrėkime į Gzhel meistrų gaminius, pasigrožėkime šiuo mėlynu stebuklu (pažiūrėsime į parodą).

Kodėl Gželis vadinamas mėlynai mėlynu?

Kokiais raštais puošiami indai? (gėlės, šakelė, apvadas).

Iš kokių elementų susideda gėlė? (vidurinė dalis ir žiedlapiai).

Kaip atrodo žiedlapiai? (lašeliais).

Kuo puoštas puodelis? (šakelė).

Ar lapai ant šakos vienodi ar ne? (didelis apačioje, mažas viršuje).

Vaikai, pažiūrėkite į mūsų parodą, ten taip pat neįprasta paslauga. Atėjo laikas jums tapti liaudies amatininkais ir papuošti šią paslaugą „Gzhel“ raštais. Dažais savo indus išdažė tik meistrai, tačiau tai padarysite neįprastai – naudodami elastingą masę.

3. Fiziniai pratimai Ir prieš pradėdami, atlikime pirštų pratimus.

Mūsų mėlynos gėlės atveria savo žiedlapius (pakelkite rankas aukštyn)

Vėjas šiek tiek kvėpuoja, žiedlapiai siūbuoja (krato rankas ir pirštus į šonus)

Mūsų mėlynos gėlės dengia jų žiedlapius,

Jie tyliai užmiega, purto galvą (pritūpę, sugniaužia pirštus į kumštį)

4. Paslaugos dekoravimas.Vaikai paima lėkštes ir puodelius. Jie sėdi prie stalų.

Skamba tyli muzika „Neužmiršk Gzhel“.

Vaikai, užmerkite akis, uždėkite ranką ant elastingos masės gabalo, du kartus giliai įkvėpkite, susidraugaukite su darbo medžiaga.

Atidarykite akis ir kibkite į darbą.

Savarankiškas vaikų darbas.

Darbo pabaigoje vaikai savo gaminius išdeda ant balta staltiese užtiesto stalo.

Visi buvo papuošti vienu daiktu, o kartu pasirodė gražus elegantiškas aptarnavimas. Ar tau jis patinka?

Rusai turi posakį: „Amatininkas ir amatininkas teikia džiaugsmą sau ir kitiems“. Tai apie tave. Savo darbais nudžiuginote save, mane ir mūsų svečius.

5. Refleksija. Mūsų kelionė baigėsi. Kokius liaudies amatus prisiminėme šiandien (Gzhel, Khokhloma, migla, Semyonovskaya matryoshka).

Grįžtame į grupę.


„Audinio aplikacija“ – linkime laimingos kelionės kratinio spalvų pasaulyje! Tema: I. Labai atsargiai elkitės su žirklėmis. Pasakos, istorijos... Siužetas: „Viską, ką darome patys, vadiname stebuklais! Atsargiai dirbkite su baltomis ir juodomis atraižomis. Audinio aplikacija. Vaizduojantis raštą ar ornamentą. 2. Jei įrankį reikia perduoti kam nors kitam.

„Popierinė aplikacija“ – Pagrindinis klausimas: Informaciniai ištekliai: Švietimo. Klausimai konsolidacijai. Paprastos programos. Apibendrinant. Sulaužytos aplikacijos. Kokių tipų programas žinote? Koliažai. Reikalingas atsargumas, kantrybė ir tikslumas. „Meno dizainas“. Ugdykite kūrybinius gebėjimus.

„Gorodets“ – „Gorodets“ rožė. Bet pirmiausia tereikia nukopijuoti (pakartoti). Kopijavimas yra esminė mokymosi tapybos dalis. Gorodets. Turiu - 5,5 cm - didelis; 4 cm - vidutinis; 2 cm - mažas. Naudotas vadovas: 1870-aisiais čia pasirodė pasakojamasis paveikslas ant besisukančių ratų - garsusis „Gorodets paveikslas“.

„Liaudies amatas Gzhel“ - cukraus dubenėlio dažymo seka. Linksmi suvenyrai. Gželio mėlyna. Gzhelio tapybos elementai. Paprastų tapybos elementų įsisavinimas. Gzhel patiekalai. Gzhel keramika. Gzhel figūrėlės. Gželio menas. Taškai ir tiesios linijos. Paslaptys slypi pačioje gamtoje. Gzhel papuošalai. Nudažykite vazą Gzhel tapybos elementais.

„Gorodets craft“ – nė vienas „Gorodets“ gaminys neapsieina be vešlių girliandų, gėlių puokščių, primenančių rožes, kupavką ir ramunes. Labai panašus į vonios atlikimą. Tada piešiame lapus žaliai. Dekoratyvinės apdailos technika buvo tobulinama daugelį dešimtmečių. Ant didelio apskritimo nupieškite mažą.

„Gorodets tapyba“ - rankų spalva atitinka gėlės centro spalvą. 4. Patarlės iškabintos lentoje. Centras nudažytas grynais dažais, be baltos spalvos. Keliais teptuko judesiais menininkė nustato apskritimo formos gėlės siluetą. Užregistravus arkas – žiedlapius, gėlės aiškiai transformuojamos. Spalvotas vainikėlio siluetas gaunamas sumaišius baltą su viena iš ryškių spalvų.

Straipsniai šia tema